دات نت نیوک
جمعه، 4 بهمن 1398 |

فراخوان ثبت نام در دوره هشتم آفتابگردان‌ها (شعر جوان کشور)

29 اردیبهشت 1398 16:53 | 3 نظر | 2310 بازدید | امتیاز: 4.92 با 12 رای
فراخوان ثبت نام در دوره هشتم آفتابگردان‌ها (شعر جوان کشور)

هشتمین دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی «آفتابگردان‌ها» برای پذیرش اعضای جدید از میان شاعران نوجوان و جوان فراخوان داد.

 

صفحه ثبت نام در هشتمین دوره آموزشی شعر جوان کشور (آفتابگردان‌ها)

اصلاحیه: فراخوان تا 20 تیرماه 1398 تمدید شد

متن فراخوان:

واجدان شرایط باید دست‌کم 10 شعر را به دفتر شعر موسسه فرهنگی هنری «شهرستان ادب» ارسال دارند. هیچ محدودیتی از نظر قالب و موضوع وجود ندارد اما در صورت ارسال اشعار در قالب‌های کوتاه مانند رباعی، لازم است تعداد 20 شعر بفرستند. کارشناسان دفتر شعر از این میان بخشی از شرکت‌کنندگان در فراخوان را گزینش کرده، و برای شرکت در مرحله دوم به صورت مصاحبه تلفنی دعوت می‌کنند و از آنان پرسش‌هایی درباره دانش و سوابق ادبی می‌پرسند.

شرکت در این دوره‌ها رایگان است و شرکت‌کنندگان از امتیازاتی برخوردار خواهند شد که از جملۀ آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: شرکت در اردوهای چندروزه آموزشی با حضور شاعران و استادان برجسته، مشاوره و نقد شعر اعضا توسط شاعران و کارشناسان مطرح به صورت تلفنی و حضوری در طول دوره، نقد مکتوب شعر اعضا به قلم منتقدان و شاعران سرشناس، ارائۀ سیر مطالعاتی و اهدای هدفمند بیش از بیست عنوان کتاب شاخص، زمینه‌سازی ارتباط با شاعران صاحب‌قلم امروز و شرکت در محافل ممتاز ادبی.

متقاضیان تا نیمۀ تیر 1398 فرصت دارند تا با مراجعه به لینک ثبت نام، نامنویسی کنند. این مهلت تمدید نخواهد شد. نیمۀ مرداد نتایج مرحلۀ اول و پایان شهریور نتایج مرحلۀ دوم اعلام خواهد شد و در ابتدای آبان 1398 دوره به صورت رسمی آغاز به کار خواهد کرد.

برنامه‌هایی همچون نقد تلفنی و حضوری آثار، دوره‌های مطالعاتی تخصصی، نقد مکتوب در کارگاه‌ها توسط استادان سرشناس و اردوهای چندروزه آموزشی از جمله برنامه‌های این دوره آموزشی است.
علاقمندان به شرکت در این دوره‌ها می‌توانند به نشانی اینترنتی دو سایت شهرستان ادب (shahrestanadab.com) و همچنین آفتابگردان‌ها(aftabgardanha.com) مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانند با شمارۀ 02177517830 داخلی 130 تا 133 تماس بگیرند یا با نشانی تلگرامی دفتر شعر https://t.me/office4poem مکاتبه کنند. همچنین کانال اطلاع‌رسانی فراخوان دورۀ هفتم آفتابگردان‌ها به نشانی  https://t.me/farakhan_aftabgardanha_8  راهنمای علاقه‌مندان است.

دوره‌های آموزشی آفتابگردان‌ها را دفتر شعر مؤسسه فرهنگی هنری «شهرستان ادب» در تابستان 1390 راه‌اندازی کرده است و از آن زمان به صورت سالانه برگزار می‌کند. هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی، کمک به پویایی شعر جوان کشور، کشف و پرورش استعدادها و زمینه‌سازی برای رویش نسل جدید شاعران انقلاب اسلامی است. بدین ترتیب، هر ساله، در قالب این دورۀ‌ آموزشی، ده‌ها شاعر جوان و مستعد از سراسر کشور و به ویژه شهرستان‌ها، شناسایی شده و به عضویت دوره‌ در می‏‌آیند.

رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با شاعران به این دوره‌های آموزشی اشاره کرده و فرموده بودند: «شنیدم شهرستان ادب فعالیت‌های دانش‌آموزی راه انداخته، افراد را جمع می‌کند، دانش‌آموزهای ما، جوان‌های ما، نوجوان‌های ما، دختر ما، پسر ما، شعر می‌گویند آن هم به این خوبی، با این مضامین خوب، با این تخیل قوی، این خیلی خوب است...»

 

نکات مهم:

1. متولدین 1370 به بعد می توانند در این فراخوان شرکت کنند.
2. برگزیدگان این فراخوان می توانند در یک بازه زمانی 12 ماهه از خدمات دوره استفاده کنند.
3. داوطلبان باید حداقل 10 شعر ارسال کنند. محدودیت قالب  و موضوع وجود ندارد. لازم به ذکر است در صورت ارسال قالب های کوتاه شعری مانند رباعی باید به تعداد دو برابر یعنی 20 شعر ارسال شود.
4. تنها بخشی از شرکت کنندگان در فراخوان که در داوری برگزیده شوند به عضویت دوره در خواهند آمد.
5. داوری دو مرحله ای است؛ پس از داوری اشعار،‌ با برگزیدگان مرحله اول تماس گرفته خواهد شد و مرحله دوم به صورت مصاحبه تلفنی (پرسش هایی پیرامون سواد ادبی، سوابق ادبی و ...) خواهد بود.
6. در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره 02177517830 داخلی 130 تا 133 تماس بگیرید یا با آیدی بله یا تلگرام دفتر شعر office4poem با شماره اختصاصی 09190022194 مکاتبه نمایید.

کانال اطلاع رسانی فراخوان دوره هشتم آفتابگردان ها: t.me/farakhan_aftabgardanha_8

7. آخرین مهلت ارسال آثار: 1398/04/15 (این مدت تمدید نخواهد شد)
زمان اعلام نتایج مرحله اول: 1398/05/15
شروع دوره: 1398/07/01

 

 

 


امتیاز دهید Article Rating
نظرات

امیر
یکشنبه, 16 تیر,1398 | 11:43 ب.ظ
باسلام.در زیر نویس صدا سیما تا ۲۰مهلت داده.پس چرا نوشتین تمدید نمی شود؟

پروین نصیری
دوشنبه, 17 تیر,1398 | 12:06 ق.ظ
کاش زودتر میفهمیدم و منم شرکت میکردم عاشق اینم درداموبا شعربگم ۲۳سالمه چون زود ازدواج کردم نتونستم درس بخونم خیلی ناراحتم

فاطمه اقبالی
دوشنبه, 17 تیر,1398 | 10:11 ب.ظ
ای وااااااییییی چرا تمدید ندارههههه؟!؟!
من تازه فراخوان رو از طریق تلویزیون متوجه شدم😭

راستی ببخشید، سلام خدا قوت

نام

ایمیل

وب سایت